Man City in Real Madrid remizirala v epopeji Lige prvakov s šestimi zadetki

التعليقات · 108 الآراء

Real Madrid in Manchester City se nista mogla ločiti, Otroški Nogometni dresi saj se je prva tekma četrtfinala Lige prvakov končala z neodločenim izidom 3:3. To je že druga zaporedna sezona, ko se je na Santiagu Bernabeu odigrala izenačena tekma.
Tekma med zadnjima dvema prvakoma tega tekmovanja je bila zanimiva od samega začetka. Aurelien Tchouameni si je v 40 sekundah za napad na Jacka Grealisha prislužil rumeni karton, zaradi katerega Francoz ne bo mogel nastopiti v drugem delu, Bernardo Silva pa je z drznim poskusom zadetka s prostega strela ujel Andriya Lunina.

Besni začetek se je nadaljeval in Real Madrid je hitro vrnil udarec, ko je Eduardo Camavinga udaril, ki se je odbil od Rubena Diasa in zmotil Stefana Ortego.

V 14. minuti so Los Blancos senzacionalno povedli, ko je Rodrygo sprejel natančno podajo Viniciusa Juniorja in poslal svoj poskus mimo Ortege s pomočjo žoge Manuela Akanija.

Zadihanost iz uvodne četrt ure je v nadaljevanju polčasa zamenjal bolj preudaren pristop obeh ekip.

Še vedno so se pojavljali preblisk, saj je Grealishov strel blokiral Tchouameni trenutek pred tem, nogometni dres za otroke ko je Rodrygo streljal mimo gola, medtem ko je bil Dias prisiljen v zadnji napad na Juda Bellinghama.
Kljub zaostanku Man City ni okleval v svojem pristopu, saj so v drugem polčasu potrpežljivo gradili igro za igro, dokler ni Foden v zgornjem kotu z izvrstnim strelom izenačil neodločen izid.

Santiago Bernabeu je osupnil le pet minut pozneje, ko je Josko Gvardiol z enako impresivnim udarcem, ki se je izmuznil Luninu, dosegel svoj prvi gol za Citizens.

Federico Valverde je po Viniciusovem preigravanju izvrstno zaključil in izenačil, trenutek pred tem pa je Bellinghamu preprečil strel John Stones.

Dani Carvajal je svoj pozni poskus poslal daleč stran, saj je Man City podaljšal niz neporaženosti v vseh tekmovanjih na 26 tekem in, kar je še pomembneje, ohranil izenačeno igro na Etihadu, kjer si prizadeva za ubranitev naslova.

Real Madrid je v svojem nizu neporaženosti nadaljeval na 13. tekmi, drugo srečanje pa je odlično pripravljeno, otroski dresi saj želi še petnajstič v zgodovini osvojiti glavno evropsko klubsko tekmovanje.