Ronaldo po porazu proti Sloveniji zabil dva zaporedna hat-tricka

Komentar · 372 Tampilan

Pred dobrim tednom dni je slovenska nogometna reprezentanca presenetila nogometni svet, Nogometni Dresi  ko je v Stožicah premagala Portugalsko s 2:0. Čustva so bila vroča, zlasti pri Cristianu Ronaldu, ki je po tekmi pokazal svoje razočaranje. Vendar je ta poraz očitno vzbudil nekaj posebnega v Ronaldu, saj je njegova strelska forma postala izjemna.Slovenska reprezentanca je po remiju na Malti (1:1) nadaljevala svojo izjemno formo in premagala nogometno velesilo Portugalsko (2:0) pred navdušenimi navijači v Stožicah. Adam Gnezda Čerin in Timi Max Elšnik sta z goloma v drugem polčasu poskrbela za zgodovinski uspeh. Ronaldo, ki je odigral celotno tekmo, je po koncu srečanja hitro zapustil igrišče, a se je kmalu vrnil v Savdsko Arabijo in v naslednjih štirih dneh zabil kar dva hat-tricka.

V naslednjem krogu savdskega prvenstva je Ronaldo s svojim klubom Al Nasr gostil ekipo Al Tai. V drugem polčasu je blestel z vsemi tremi goli, njegova ekipa pa je slavila s prepričljivim izidom 5:1. S tem je Al Nasr zabeležil pomembno zmago, ki jih je približala na drugo mesto na lestvici, kar 11 točk pred najbližjim zasledovalcem Al Ahlijem, ki je remiziral v gosteh pri Al Ettifaqu.Tudi v naslednjem prvenstvenem obračunu Ronaldo ni počival. Čeprav je igral le v prvem polčasu, je zablestel in zabil tri gole ter dodal še eno asistenco. Al Nasr je na koncu zmagal s kar 8:0, vendar pa zaostaja za vodilnim Al Hilalom za 12 točk.

Statistika Ronalda v real madrid dres letošnji sezoni savdskega prvenstva je impresivna. Na 24 tekmah je dosegel kar 29 golov in prispeval 10 asistenc, kar ga uvršča na vrh lestvice strelcev. Njegov najbližji tekmec, Aleksandar Mitrović, je zadel 22-krat, vendar pa nihče ne dosega Ronalda v številu asistenc.Natanko šest let nazaj je Ronaldo že dokazal svoj izjemen talent. Na četrtfinalni tekmi Lige prvakov proti Juventus je že po treh minutah dosegel gol. Real Madrid je na koncu slavil s 3:0, Ronaldo pa je v 64. minuti s čudovitim golom z roba kazenskega prostora zatresel mrežo in s tem povzročil stoječe ovacije na stadionu, ki je postal njegov dom.